Čo nás v mesiaci apríl čaká?

Projekt Dorotka a jej priatelia  /mačičková trieda/

Projekt Dorotka a jej priatelia je národným projektom Mládeže Slovenského Červeného kríža

5. 4. 2024 téma Dorotka si zlomila ruku

Projekt je zameraný na výučbu prvej pomoci a prehĺbenie humanitného cítenia 5-6 ročných detí v materských školách. Stretnutia vedú vyškolení koordinátori so svojím teamom 1x do mesiaca a obsahom stretnutí je príbeh imaginárnej kamarátky Dorotky, ktorá pomáha škôlkarom pochopiť jednotlivé témy stretnutí, ktoré sú zamerané na starostlivosť a ochranu zdravia. Pomocou hier, rozprávok a básní sa deti učia ako ošetriť drobné poranenia, zlomeniny, popáleniny, bodnutie hmyzom, privolať pomoc, oboznamujú sa aj s darcovstvom krvi a poslaním Červeného kríža.

Návšteva knižnice /mačičková trieda/

Čítanie, Dievča, Lietanie, Kniha                15. 4. 2024

Návšteva I. ročníka v ZŠ /mačičková trieda + prípravkári z medvedíkovej triedy/

Chlapec, Dieťa, Deti, Stôl, Škôlka                  19. 4. 2024 o 10:00 hod.

Deň Zeme /všetky triedy/

Planéta, Zem, Karikatúra, Svet                       22. 4. 2024

Ekovýchovný program Daphe /lienková, mačičková a medvedíková trieda/

Kawaii, Karikatúra, Slnko, Príroda                    24. 4. 2024 od 8:30 hod.